Telefon biznesowy, czyli czego pragnie biznesmen

Co powinien zawierać telefon biznesowy prawdziwej osoby prowadzącej działalność? Czy w ogóle powinien coś więcej niż możliwość odbierania i wykonywania połączeń i możliwość skorzystania z Internetu?

W dzisiejszym świecie, może niekoniecznie musi, ale dobrze gdyby miał. Ludzkość ułatwia sobie życie na każdym kroku, więc wydaje się, że telefon jako gadżet wypełniony kolejnymi gadżetami sam w sobie, to nic nie znacząca kropla w morzu. Tym bardziej, że coraz więcej osób posiada smartfon wielkości tabletu. Biznesmen odmawiając sobie takiej technologicznej pomocy prawdopodobnie popełniłby błąd, czy tego chce, czy też może nie. Minimum połowa obecnego firmowego marketingu odbywa się w Internecie. Jednak okazuje się, że telefon biznesowy https://itencio.com/pl/telefony.html jest również ważny.

Więcej osób zobaczy reklamę gdzieś tam w Google, niż wielki baner na ulicy. Mówiąc więc o poważnych przedsiębiorstwach, mówimy równocześnie o wysokich akcjach w Internecie. Ciężko sobie wyobrazić, żeby teraz założona firma wypromowała się w szerokiej skali bez dostępu do sieci z Internetem, bo po prostu takie są realia i nikt tego nie zmieni. Skoro już potencjalny biznesman chce zajść wysoko (a raczej nikt nie chce zajść nisko lub stać w miejscu) to musi działać w Internecie. A skoro działa, to zapewne będzie posiadał dzisiejszej generacji telefon. Jakie więc aplikacje mogą pomóc biznesmenowi? Tutaj od razu należy przypisać do takiej osoby te bardziej stereotypowe cechy, które będziemy po kolei odkrywać, wraz z kolejną przedstawioną aplikacją na telefon. Jednak czy także można pozwolić sobie na to w telefonie biznesowym?

Pierwsza proponowana aplikacja nosi nazwę QuickOffice. Jeden z bardziej popularnych i jeden z lepszych pakietów biurowych – a faktu, że pakiet biurowy, gdzie możemy tworzyć dokumenty, arkusze i prezentacje przyda się człowiekowi biznesu, nie trzeba nawet szerzej objaśniać dlaczego. Druga propozycja to Google Calendar. Opcja zapisywania np. planowanych spotkań, zapisane ważne daty, jedno kliknięcie i wszystko co zapisaliśmy, a mogliśmy zapomnieć się pojawia nam przed oczyma. Niezastąpione dla biznesmena, u którego co chwila coś się dzieje. Kolejna opcja aplikacji mobilnej to klasyka gatunku, czyli tłumacz Google’a. Kiedy nasze akcje siedzą tak wysoko, że wykraczamy poza granice naszego kraju, warto zawsze mieć takiego kieszonkowego tłumacza.

Inna sytuacja, kiedy to zdarzy się klient nie mówiący po Polsku. Kolejne aplikacje to w zasadzie zestaw – JakDojadę oraz Rome2Rio. Obie przeszukują opcje komunikacji miejskiej. Rome2Rio szczególnie może się przydać podczas zagranicznych delegacji, gdyż potrafi wyszukać dokładne połączenia nawet na końcu świata. Dalej mamy aplikacje Kursarz Walutowy. Pozwoli nam ona na śledzenie aktualnych kursów walutowych oraz posiada kalkulator walutowy. Idealne dla przedsiębiorcy, który działa również na zagranicznym rynku. Ostatnia, ale być może najważniejsza aplikacja na telefon dla potencjalnego biznesmena to Field Manage by Locqus – jest to system do zarządzania pracownikami w terenie. Pozwala na ustalanie i planowanie zadań dla swoich podopiecznych, monitorowanie postępów, przygotowanie ofert itd., opcji jest naprawdę sporo i dla każdego właściciela firmy będzie to wymarzona kieszonkowa sterowania.